دستگاه لیزر دایود الکس 2019

دستگاه لیزر دایود الکس دستگاه لیزر دایود الکس

معرفی دستگاه لیزر دایود الکس

اصولا هنوز در دنیا هیچ سیستم لیزری ساخته نشده است که همزمان از دو لیزر سورس متفاوت الکساندرایت و دایود در یک دستگاه استفاده نماید زیرا در عمل تفاوتهای فنی و ماهوی بسیاری بین این دو گروه از لیزرها وجود دارد که ترکیب چنین کاری را بسیار سخت یا غیر ممکن میسازد ، پس لیزرهایی که امروزه با نام لیزرهای الکس دایود میشناسیم همگی صرفا لیزر دایودی هستند و همگی دارای صرفا یک لیزر سورس نیمه هادی و دایودی میباشند . در لیزرهای نیمه هادی با تزریق ناخالصی به سورس آن ها می توان طول موج های متفاوتی را دریافت نمود. که اخیرا برخی از شرکت های تولید کننده سورس لیزرهای دایود توانسته اند از لیزر دایود طول موج ۷۵۵ نانومتر را نیز دریافت نمایند. در واقع سیستمهایی که با عنوان الکس دایود مطرح می شوند، لیزر های دایودی هستند که از خود طول موج ۷۵۵ نانومتر ساطع می کنند و معمولا هم برای تغییر این طول موج نیازمند تعویض هندپیس میباشند و به غیر از طول موج که در این دستگاهها تغییر کرده تمام سیستم و عملکرد درمانی و میزان اثربخشی همانند لیزرهای دایود معمولی میباشد .

در زمان معرفی دستگاه لیزر دایود الکس، این دستگاه توسط پزشكان و محققان برجسته در دنيا مورد استفاده و آزمايش باليني قرار گرفته است. یک مطالعه بالینی اخیر با مقایسه لیزر دایود الکس 755 نانومتر با لیزر معمولی 755 نانومتر الکساندریت نشان داد که لیزر دایود الکس به همان اندازه مؤثر می­باشد، و در حالت SHRTM حتی از لیزر سنتی الکساندرایت  تاثیر گذاری بیشتری دارد، چرا که دستگاه لیزر الکساندرایت در مقایسه با دستگاه لیزر دایود الکس برای بیماران دردناکتر است.

 

خرید دستگاه لیزر الکس دایود - فروش دستگاه لیزر الکس دایود

از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه لیزر الکس دایود می‌توان به داشتن دو بُرد مجزا اشاره کرد.  علاوه بر قابلیت کارکردن همزمان دو بُرد با هم و تولید سه طول موج ترکیبی، توانایی کارکردن هریک از بُردها را به صورت جداگانه نیز دارد. بطوریکه یک بُرد مختص به طول موج “الکساندرایت+اندیاگ” و یک بُرد دیگر مختص به طول موج “دایود+اندیاگ” می‌باشد. بنابراین اپراتور دستگاه به راحتی می‌تواند با سوییچ کردن بر یک بُرد با تک طول موج الکساندرایت یا تک طول موج دایود نیز عمل حذف موهای زائد را برای مراجعه کننده انجام دهد.  علاوه بر وجود دو بُرد در این دستگاه لیزر می‌توان به تکنولوژی جدید آن با قابلیت سرعت شات بسیار بالا (۱ تا ۱۰ شات در هر ثانیه ) اشاره کرد. این تکنولوژی توانایی شات زدن به صورت رولی را با تمام قدرت داراست، این تکنولوژی موجب کاهش چشمگیری در زمان انجام لیزر می‌شود و یکی از دلایل اصلی در اثر بخشی مؤثر عملکرد دستگاه این نوع لیزر می‌باشد. اولین تکنولوژی ترکیب یافته دستگاه لیزر الکس دایود در جهان با تلفیقی از تکنولوژی لیزرهای ۸۰۸ نانومتری دایود و لیزرهای ۷۵۵ نانومتر الکساندرایت در سیستم دستگاه لیزر الکس دایود گرد هم آمده است و موجب گردیده این سیستم برای همه افراد دارای تیپ های پوستی مختلف مناسب و قابل تنظیم باشد. تکنولوژی از بین بردن موهای زائد توسط انرژی لیزر بر اساس دو اصل فتوترمولیز انتخابی رنگدانه ملانین و Thermal Relaxation Time ایجاد شده است . TRT مدت زمانی است که یک بافت، ۵۰% گرمای جذب شده در خود را توسط پدیده انتشار از دست می دهد . این زمان در اپیدرم ۳ تا ۱۰ میلی ثانیه و در فولیکول مو ۴۰ تا ۱۰۰ میلی ثانیه میباشد .

دستگاه لیزر الکس دایود جلسات درمانی بیشتری را در مدت زمان کمتری با استفاده از یک اپلیکاتور اندازه بزرگ انجام می‌­دهد و این امکان را می‌­دهد که با سرعت بیشتر مناطق بیشتر درمان گردد. بعد از اتمام دوره، ممکن است به صورت سالیانه نیاز به تمدید لیزر باشد، به این شکل که سال اول تا دو جلسه و از سال‌های بعد تنها سالی یک جلسه نیاز به تمدید لیزر داشته باشید. لیزرها بر اساس طول موجی که دارند به انواع مختلف تقسیم می‌شوند که در طول موج های پایین تر اغلب برای پوست های روشن تر ، و در طول موج های بالاتر برای پوست های تیره تر کارایی دارند.

 

مکانیسم و عملکرد دستگاه لیزر الکس دایود

 • این لیزر با اعمال انرژی (۲۲۰ ژول) در هر تک پالس بر روی هر سانتی متر مربع از پوست، موجب نفوذ پرتو لیزر به لایه اپیدرم می‌شود. در آن‌جا فوتون لیزر توسط ملانین موجود در فولیکول های موهای زائد جذب می‌گردد.
 • در طول این فرایند، فوتون لیزر به انرژی گرمایی در بدن می‌‌شود.
 • به علت مجهز بودن دستگاه به دو موتور خنک‌کننده قوی، بدون وارد نمودن آسیب به بافت پوست در آن ناحیه، این انرژی جذب فولیکول‌های موهای زائد می‌‌‌شود. در نتیجه ریشه‌ی مو را از بین می‌برد. به مرور زمان حذف دائمی موهای زائد رخ خواهد داد.

 

مقایسه دستگاه لیزر الکس دایود با دستگاه لیزر دایود:

 • از آنجایی‌که لیزر الکس دایود شامل سه طول موج است، توانایی نفوذ به سه عمق مختلف از سطح پوست را دار است.
 • اثرگذاری این دستگاه بر انواع موهای زائد از کرکی تا ضخیم را دربر می‌گیرد.
 • ولی دستگاه لیزر دایود شامل تک طول موج ۸۰۸nm است. لیزر دایود، توانایی نفوذ به یک عمق از سطح پوست را دارد. بنابراین اثرگذاری این دستگاه فقط و فقط بر موهای زائد ضخیم است.
 • لیزر الکس دایود علت داشتن سه طول موج برای انواع پوست روشن تا تیره مناسب است. هیچ‌گونه عوارضی از جمله سوختگی، لک و … را ندارد.
 • لیزر دایود با داشتن تک طول موج فقط و فقط برای پوست سبزه تا تیره مناسب است. در برخی افراد با پوست روشن، عوارضی همچون التهاب، لک، آکنه و … را ایجاد می‌کند.

 

مزایای دستگاه لیزر دایود الکس

 1. یکی از بزرگ‌ترین مزایای دستگاه لیزر الکس دایود ان دی یاگ دارا بودن ۳ طول موج رفع موهای زائد است.
 2. این ویژگی این اطمینان را می‌دهد که هر بیماری با هرنوع تنوع پوست و مویی را درمان خواهد کرد.
 3. خوشبختانه این دستگاه توانسته عملکرد مثبت و قابل توجهی را با توجه به تنوع نوع و رنگ پوست و مو در تمامی نقاط ایران داشته باشد.
 4. این دستگاه دارای 3 طول موج 755 نانومتر ، 808 نانومتر ، 1064 نانومتر است که به ترتیب الکس، دایود، و اندیاگ نامیده می‌شوند. 
 5. بنابراین کامل ترین دستگاه موجود در بازار است که توانایی درمان رفع موهای زاید در تمامی ۶ حالت نوع پوست را دارد.

 

ویژگی های دستگاه لیزر الکس دایود:

 • دارای سه طول موج الکساندرایت و دایود و LONG PULSE ND:YAG
 • جذب انرژی بهینه و سرعت بالا با استفاده از حالت FHR
 • سیستم خنک کننده قدرتمند و بسیار قوی تا دمای (10-) درجه
 • سرعت شات بسیار بالا ( 10 – 1 شات در ثانیه )
 • قابلیت تنظیم برای جذب انرژی در عمق های مختلف با تغییر PLUSE DURATION
 • دارای سطح مقطع بزرگ (12*23 mm مربع)
 • قابلیت استفاده برای تیپ های مختلف مو ( کرک تا ضخیم)
 • قابلیت استفاده و برای تیپ های مختلف پوست ( روشن تا تیره )
 • رعایت اصول آرگونومیک در طراحی دستگاه و هندپیس جهت افزایش ایمنی و حفاظت از پزشک و بیمار
 • بدون خطر سوختگی و درد بر روی پوست

 

 کاربرد‌های دستگاه لیزر دایود الکس Alex – Diode با طول موج 755 نانومتر

 •     جوانسازی پوست و مو زدایی
 •     درمان موثر ضایعات مربوط به رنگدانه‌ها
 •     درمان موثر ضایعات عروقی
 •     از بین بردن دائمی موهای زائد

 

 

 

خواندن 711 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

تمامی حقوق سایت متعلق محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Search