×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 642

چاپ کردن این صفحه
سه شنبه, 21 آبان 1398 07:02

نتایج مطالعه بر روی دستگاه های لیزر الکساندریت

داده های بالینی حاصل از مطالعه بر روی دستگاه های لیزر الکساندریت

این دستگاه در سال ١٩٩٧ به تأیید وزارت غذا و داروی آمریکا رسید و توانست به بازارهای جهانی راه یابد. از آن هنگام تا کنون مطالعات بسیاری بر روی این فناوری صورت گرفته تا کارآیی و بازدهی آن را محک زنند. تمامی مطالعات گسترده و جهانی به این نتیجه رسیده اند که لیزر الکساندریت روشی بسیار مؤثر و کارآمد در رفع موهای زائد به شمار می‌رود. مهم ترین مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته به شرح زیر است؛

عوارض جانبی لیزر الکساندریت بر روی پوست های تیره

١۵٠ بیمار (١٨ مرد و ١٣٢ زن) با رنگ پوستی با درجه تیرگی ۴ تا ۶ با دستگاه لیزر الکساندریت تحت درمان قرار گرفتند، عوارض جانبی لیزر در تنها ٢ درصد مشاهده شد.

این نتیجه برای عوارض جانبی پوست های رنگ روشن نیز تکرار شد. بنابراین می توان گفت از نقطه نظر آماری احتمال بروز عوارض جانبی لیزر الکساندریت فارغ از رنگ پوست فرد و بسیار ناچیز (٢ درصد) است.

درمان موی زایدبدون هر گونه عارضه جانبی                             ٩٨درصد

کارآیی و اثربخشی دستگاه لیزر الکساندریت در رفع موهای زائد

١٢۶ بیمار در یک بازه زمانی ١۵ ماهه با تکنولوژی الکساندریت تحت درمان قرار گرفتند و فواصل زمانی میان جلسات درمانی ۴ هفته تا سه ماه و نیم بود. نتایج به دست آمده نشان می داد، موهای زائد سه ماه پس از آخرین جلسه درمانی بیش از ٨٨ درصد کاهش یافته اند.

کاهش موهای زائد                    ٨٨ درصد

مقایسه ای میان لیزر الکساندریت و الکترولیز

کاهش موهای زائد                    ٧۴ درصد

موی زائد بیماران پس از ٣ جلسه درمان با لیزر الکساندریت ( فاصله زمانی بین جلسات درمانی یک ماه در نظر گرفته شد) ٧۴ درصد کاهش یافت. این رقم برای بیمارانی که از روش الکترولیز استفاده کردند، ٣۵ درصد گزارش شد. لازم به ذکر است که در الکترولیز برای از میان بردن موهای زائد از جریان برق استفاده می‌شود. شکل منسوخ و از رده خارج الکترولیز، متد گالوانیک است که در آن از انرژی حرارتی بهره می‌گیرند و از حیث کارآیی و سرعت با روش های مدرن و امروزی قابل قیاس نمی‌باشد.

درپایان ذکراین نکته بسیارمهم ضروریست که آنچه درمورد لیزرهای الکساندرایت دربالا خواندید؛مربوط به لیزرهای الکساندرایت دارای تأییدیه سازمان غذاوداروی آمریکابود.ازآنجاکه درمراکزلیزرایران ازدستگاه های لیزر الکس متفرقه(ساخت چین وکره و…) نیزاستفاده می شود،بنابراین به الکساندرایت بودن لیزر اکتفانکرده وحتما”ازکیفیت وسلامت دستگاه لیزرموی زاید برای طی مراحل درمان خودمطمین شوید.

خواندن 142 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 21 آبان 1398 07:02